TIBETSKÉ KOBERCE

Koberce s označením Tibet je skupina koberců ručně vyráběných příslušníky tibetských etnik. Do této skupiny patří produkce tibetské menšiny uprchlíků žijící v současné době v Nepálu. Určitá část produkce je vyráběná přímo v čínské provincii Tibet, tato produkce je organizovaná v režii státem vlastněných a kontrolovaných dílnách, například ve Lhase a je distribuována přes Peking – Čína, proto mají některé koberce původ jako Tibet-Nepál, Tibet-Čína.

Vzory koberců z Tibetu obsahují jisté podobnosti s některými druhy čínských koberců, jako jsou staré náboženské znaky. Hlavní rozdíl je však v používaných materiálech, ty tvoří převážně ovčí vlna, vlna kašmírské kozy. Původ vlny je hlavně z místních oblastí a její prodej tvoří hlavní podíl příjmů tamních pasteveckých rodin.

Jinou skupinu však tvoří moderní koberce z Nepálu, které se vyznačují geometrickými moderními vzory a pastelovými barvami, ty jsou vyráběny ve větších dílnách a manufakturách v Nepálu převážně z importované vlny. Bývají také označovány jako Tibet- Newline, avšak tyto je nutné oddělit od skutečných původních Tibetských koberců.

 

 

© 2017 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode E-shop